עשר דרכים לקבל יותר לייקים

אחד הדברים שבעלי עסקים הכי רוצים הוא עמוד פייסבוק עסקי מצליח עם הרבה אוהדים שמביא להם לקוחות ועבודה שוטפת.  יש דרכים להגדיל את החשיפה של העמוד העסקי באופן אורגני וממומן, אבל תחילה יש לדאוג שכמות האוהדים בעמוד שלך תהיה גדולה.

 

כמות גדולה של אוהדים בעמוד = כמות גדולה של אנשים הנחשפים לתכנים שלך בצורות שונות (אורגנית או ממומנת) = הגדלת מספר הלקוחות של העסק.

 

1 - הזמינו כמה שיותר אנשים ממעגל החברים והמשפחה שלך לעשות לייק לעמוד שלכם.   תלמדו בדיוק איך לעשות זאת. גם אנשים שהם לא בדיוק "קהל היעד" שלכם אבל הם מכירים אותכם, יכולים לאהוב את התכנים שלכם ולשתף אותם או להמליץ עליכם לאנשים רלוונטיים.

 

חשוב!!! השעות הכי טובות לשלוח הזמנות ללייקים לחברים היא בשעות הערב 19:30-22:00. אלו השעות  שמרבית האנשים גולשים בהם בפייסבוק, והסיכוי שכמה יותר יראו את ההזמנה ויאשרו אותה. בשעות אחרות של היום, הם יכולים לפספס ולא לראות את ההזמנה.

 

2 - בקשו מחברים קרובים שלכם או בני משפחה לשלוח הזמנות לכל חבריהם בפייסבוק לעשות לייק לעמוד.

 

אם תיישמו את מספרים 1+2 יכולים להיות לכם תוך כמה ימים כמה מאות לייקים, של אנשים המכירים אותכם ואת העסק ויפיצו את השמועה הלאה, וזה בשביל ההתחלה מספר יפה מאוד.

 

3 - בקשו מכל לקוח חדש או פוטנציאלי לעשות לכם לייק לעמוד וכך הוא יוכל להתעדכן במבצעים, הנחות  והטבות שיהיו לאוהדי העמוד בלבד.

תתפלאו כמה אנשים יסכימו לעשות את המחווה הזו עבורך, מה גם שאם תשים בעמוד תכנים מעניינים ובעלי ערך לקהל שלך, הם אפילו יודו לך על כך מאוד!

 

4 - שילחו הודעה ללקוחות העבר שלך בנוסח כזה:

 

"הי  (שם פרטי), מה שלומך? אשמח שתיכנס לעמוד העסקי שלי ותעשה לו לייק, כך תוכל להתעדכן בכל ההטבות המיוחדות המפורסמות לאוהדי העמוד בלבד"

 

5 - הדפיסו על כל נייר או בחתימת המייל שאתם מוציאים ללקוחות –

" כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו (שם העמוד) עשו לנו לייק, ותתעדכנו בכל ההטבות המיוחדות המפורסמות לאוהדי העמוד בלבד!"

6 - חפשו בפייסבוק אנשים העשויים להיות לקוחות שלך והציעו להם חברות מהפרופיל האישי. לאחר תקופה מסויימת הזמינו אותם לעשות לייק לעמוד העסקי שלך. פה מומלץ גם לשלב הודעה קצרה:

"הי (שם פרטי), אנחנו אמנם לא מכירים, אבל אשמח שתכנס להציץ בעמוד הפייסבוק שלי (שם העמוד) , ואם התכנים מעניינם אותך אשמח לקבל לייק".

 

איך תמצאו את האנשים המתאימים לבקש מהם חברות?

חפשו אותם בקבוצות בפייסבוק לפי הנושא שמתאים לעסק שלכם (תוכלו להיכנס ולראות את כל חברי הקבוצה ולבקש חברויות), כנסו לרשימת החברים של חברים שלכם או של לקוחות שלכם שתואמים לגדרות הקהל שלכם, סביר להניח שיש להם חברים דומים, הציעו חברות בצורה כזו.

 

7 - תעשו לייקים לאחרים- פרגנו בעצמכם לאחרים בלייקים ואפילו תגובה אוהדת, ותראו איך כמות הלייקים אצלכם מתחילה לגדול גם.

 

8 - תוכן טוב - חישבו על הלקוחות שלכם. איזה תוכן יכול לעניין אותם? תוכן יכול להיות תמונה יפה שמצאתם ואתם מוסיפים לה כיתוב מעניין, כתבה מעניינת הקשורה לעסק שלכם ואתם משתפים אותה, סרטון וידאו קצר ואותנטי שצילמתם בעסק- כל דבר שיכול לעניין את הקהל שלכם.

 

הפיצו את התוכן בכל מקום אפשרי- בעמוד הפייסבוק האישי + העסקי שלך, בקירות פייסבוק של חברים שזה יכול לעניין אותם, בקבוצות שונות בפייסבוק, שלחו אותו בהודעות אישיות בסלולר, במייל או בכל דרך אפשרית. לאחר שהפוסט יתחיל לצבור לייקים מאנשים חדשים- הזמן כל אחד שעשה לייק לפוסט לעשות לייק גם לעמוד.

 

9 - שימו באתר שלכם תיבת לייקים עם קריאה לפעולה לעשות לייק לעמוד שלך, המפרטת מדוע כדאי לעשות לך לייק. היתרון בתיבה זו הוא שכל אחד רואה את החברים שלו שעשו לייק לעמוד שלכם וזו הוכחה חברתית עם המון כוח.

 

10 - הגרלה- דרך מצויינת להגדיל את כמות האוהדים בעמוד העסקי היא הגרלה. שימו תמונה או וידאו מושך ומעליהם כיתוב של תנאי ההגרלה. תנו מתנה שווה לקהל שלכם, כזו שאתם יודעים שתקבל עליה הרבה לייקים. התנו את תנאי הכניסה להגרלה בלייק לפוסט ובלייק לעמוד עצמו. כיתבו תאריך סיום להגרלה ומתי יפורסמו שמות הזוכים (אם יש יותר מזוכה אחד זה נותן תחושה של סיכוי גדול לזכות ועל כן יותר ירצו להשתתף בהגרלה).

 

לפי חוקי מדינת פייסבוק נכון להיום, אין להתנות הגרלה בלחיצה על לחצן ה"שיתוף" או בקידום ממומן.

 

אז כמו שאתם רואים, יש המווון דרכים חינמיות להגדיל את קהל האוהדים בעמוד שלכם, ועכשיו כשאתם יודעים זאת הגיע הזמן לעשייה. הדפיסו ותלו את הכתבה מקום בולט בעסק שלכם- ובחרו איזה סעיף אתם יכולים להתחיל לבצע כבר עכשיו.

למקומות, היכון, רוץ!